DOMEK LETNISKOWY “OPPEGARD”

całoroczny, parterowy z dużą antresolą


Konstrukcja:
szkieletowa, drewniana, termoizolowana
Powierzchnia zabudowy: 34.8m²
Powierzchnia podłóg: od 54.1m² do 59.0 m² (w zależności od wielkości antresoli)
Instalacje: wodna, kanalizacyjna, elektryczna i wentylacja grawitacyjna.

Ze względu na małą powierzchnię zabudowy i zachowanie maksymalnie dopuszczalnej wysokości dla budynków rekreacyjnych, nie wymaga on pozwolenia na budowę.

Konstrukcja szkieletowa jest prefabrykowana co znacznie poprawia precyzję wykonania i późniejszego montażu , zastosowany zmniejszony rozstaw elementów konstrukcyjnych w prefabrykatach wpływa bardzo korzystnie na wytrzymałość całej konstrukcji budynku i znacznie wydłuża jego żywotność. Dzięki zastosowaniu profili konstrukcyjnych o szerokości; dla ścian 12cm i dachu 16cm i analogicznej grubości termoizolacji, współczynnik przenikania ciepła dla przegród wynosi odpowiednio U=0.3W/m²K i U=0.28W/m²K i zbliżony jest do wymagań stawianych dla całorocznych domów mieszkalnych. Z zewnątrz większość ścian i dach wykończone są dachówką bitumiczną renomowanego amerykańskiego producenta CertainTeed , taki sposób wykończenia oraz brak rynien gwarantuje „bezobsługowość” oraz praktycznie dożywotnią gwarancję trwałości i jakości poszycia. Pozostałe ściany wykończone są wodoodporną płytą OSB3 i wymagają tych samych zabiegów konserwacyjnych co typowe ściany drewniane. Otwory okienne i drzwiowe w wysokiej jakości systemie VEKA, ALUPLAST lub WITAL w kolorze „grafit” lub „sosna”- analogicznym do pozostałych elementów wykończenia budynku, spełniające wymogi termoizolacyjności dla budynków jednorodzinnych.
Budynek charakteryzuje się małą bezwładnością termiczną (grzejemy tylko powietrze a nie ściany które w naszym przypadku są już warstwą termoizolacyjną) co w praktyce przekłada się na zminimalizowanie ilości opału oraz czasu ogrzania budynku, istotne szczególnie w zimnych miesiącach.

Wszystkie instalacje prowadzone są w grubości ścian, co znacznie poprawia estetykę wnętrza.
Parter z poddaszem skomunikowany jest wygodnymi schodami.
Domek sprzedawany jest w stanie „deweloperskim zamkniętym”;ściany podłogi i sufit wykończone są wodoodporną płytą OSB, budynek wyposażony jest w instalacje elektryczną, kanalizacyjną i wodną (bez białego montażu), z zewnątrz dach i większość ścian pokryte są dachówką bitumiczną, pozostałe ściany wykończone są wodoodporną płytą OSB, co stanowi docelowe wykończenie elewacji. Wszystkie przegrody zewnętrzne; ściany dach i podłoga są termoizolowane.

Cena obejmuje


  • wyprodukowanie
  • montaż we wskazanym miejscu
  • wyposażenie w instalacje; wodną (bez armatury), elektryczną, kanalizacyjną (bez białego montażu)