Dom jednorodzinny “DD”

Powierzchnia zabudowy: 56 m²


Konstrukcja:
szkieletowa, drewniana, termoizolowana, wentylowana
Obrys budynku: w przybliżeniu  to 5 x 11m co sprawia że domek znakomicie pasuje na małe i wąskie działki.
Powierzchnia zabudowy: 56 m²
Powierzchnia podłóg:
 77 m²
Instalacje: wodna, kanalizacyjna, elektryczna i wentylacja grawitacyjna

Konstrukcja szkieletowa jest prefabrykowana co znacznie poprawia precyzję wykonania i późniejszego montażu , zastosowany zmniejszony rozstaw elementów konstrukcyjnych w prefabrykatach wpływa bardzo korzystnie na wytrzymałość całej konstrukcji budynku i znacznie wydłuża jego żywotność. Dzięki zastosowaniu profili konstrukcyjnych o szerokości; dla ścian 12cm i dachu 20cm oraz grubości termoizolacji dla ścian 18cm I dachu 26cm, współczynnik przenikania ciepła dla przegród wynosi odpowiednio U=0.22W/m²K i U=0.17W/m²K I spełnia obowiązujące od 2017r. wymagania dla budownictwa jednorodzinnego. Z zewnątrz większość ścian i dach wykończone są dachówką bitumiczną laminowaną renomowanego producenta CertainTeed , taki sposób wykończenia oraz brak rynien gwarantuje „bezobsługowość” oraz praktycznie dożywotnią gwarancję trwałości i jakości poszycia. Pozostałe ściany wykończone są zgodnie z życzeniem Klienta. Otwory okienne i drzwiowe w wysokiej jakości systemie  WITAL w kolorze „grafit” lub „sosna”- analogicznym do pozostałych elementów wykończenia budynku, spełniające wymogi termoizolacyjności dla budynków jednorodzinnych.

Budowa poddasza przystosowana jest do systemu “dystrybucji gorącego powietrza” który może być głównym lub wspomagającym systemem ogrzewania.

Budynek charakteryzuje się małą bezwładnością termiczną (grzejemy tylko powietrze a nie ściany które w naszym przypadku są już warstwą termoizolacyjną) co w praktyce przekłada się na zminimalizowanie ilości opału oraz czasu ogrzania budynku, istotne szczególnie w zimnych miesiącach.

Wszystkie instalacje prowadzone są w grubości ścian, co znacznie poprawia estetykę wnętrza.

Domek sprzedawany jest w stanie „deweloperskim zamkniętym” – ściany podłogi i sufit wykończone są wodoodporną płytą OSB, budynek wyposażony jest w instalacje elektryczną, kanalizacyjną i wodną (bez białego montażu), z zewnątrz dach i ściany boczne pokryte są dachówką bitumiczną, ściany szczytowe wykończone są wodoodporną płytą OSB, co stanowi docelowe wykończenie elewacji. Wszystkie przegrody zewnętrzne; ściany dach i podłoga są termoizolowane.

Zaprojektowany i wyprodukowany przez architekta, co daje gwarancję zachowania zasad ergonomii, dbałości o jakość i detal.

Cena obejmuje


  • wyprodukowanie
  • montaż we wskazanym miejscu
  • wyposażenie w instalacje; wodną (bez armatury), elektryczną, kanalizacyjną (bez białego montażu)

Cena nie obejmuje


  • fundamentów (odpowiednie rysunki dostarczane są do Klienta po podpisaniu umowy)
  •  transportu
  • tarasu (istnieje możliwość indywidualnego zaprojektowania i wykonania za dodatkową opłatą)
  • umeblowania i wyposażenie (istnieje możliwość zaprojektowania i wykonania umeblowania za dodatkową opłatą)

UWAGA:

Całkowity czas realizacji do 4 miesięcy, lub  ustalany indywidualnie.